14/5/15

OTE Sport Highlights "15 - 30 Μαΐου"…

Nέα ενημέρωση 14/05:
Σημαντικά αθλητικά γεγονότα και δυνατά Highlights έρχονται στο χαρτοφυλάκιο αθλητικών καναλιών του ΟΤΕ TV "OTE Sport 1HD/2HD/3HD/4HD/5HD/6HD" (το χρονικό διάστημα "15 - 30 Μαΐου"...
Nicolas A.
...

Μάιος... στα αθλητικά κανάλια του OTE TV...


Παρασκευή 15.05.15
OTE sport1HD
15.00 Πάρμα-Νάπολι, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
17.00 Άρσεναλ-Σουόνσι, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
19.00 Μίλαν-Ρόμα, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
21.00 Best Match of The Week (Μ)

OTE sport2HD
14.00 Πάντερμπορν-Βόλφσμπουργκ, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
16.00 Βιγιαρεάλ-Έλτσε, Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
18.00 Ντόρτμουντ-Χέρτα, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
21.45 Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)

OTE sport3HD
16.00 Copa Libertadores, γύρος των 16 (Μ)
18.00 Football League, playoffs (Μ)
20.00 Εκπομπή «Ώρα Ελλάδας» (Ζ)
22.30 Εκπομπή «Sports Show» (Ζ)

OTE sport4HD
05.00 ΝΒΑ Playoffs, Conference Semifinals Game 6 (Ζ)
16.00 ΝΒΑ Playoffs, Conference Semifinals Game 6 (Μ)
21.15 Γκούμερσμπαχ-Κιέλο, Γερμανικό Πρωτάθλημα Χάντμπολ (Ζ)
23.30 ΝΒΑ Playoffs, Conference Semifinals Game 6 (Μ)

OTE sport5HD
09.55 Moto3, Γαλλία, Λε Μανς, 1ες Ελεύθερες Δοκιμές (Ζ)
10.50 MotoGP, Γαλλία, Λε Μανς, 1ες Ελεύθερες Δοκιμές (Ζ)
11.50 Moto2, Γαλλία, Λε Μανς, 1ες Ελεύθερες Δοκιμές (Ζ)
14.05 Moto3, Γαλλία, Λε Μανς, 2ες Ελεύθερες Δοκιμές (Ζ)
15.00 MotoGP, Γαλλία, Λε Μανς, 2ες Ελεύθερες Δοκιμές (Ζ)
16.00 Moto2, Γαλλία, Λε Μανς, 2ες Ελεύθερες Δοκιμές (Ζ)
                                   
OTE sport6HD
13.00 ATP Masters 1000, Internazionali BNL DItalia Rome, Προημιτελικά (Ζ)
15.00 ATP Masters 1000, Internazionali BNL DItalia Rome, Προημιτελικά (Ζ)
17.00 ATP Masters 1000, Internazionali BNL DItalia Rome, Προημιτελικά (Ζ)
22.00 ATP Masters 1000, Internazionali BNL DItalia Rome, Προημιτελικά (Ζ)

Σάββατο 16.05.15
OTE sport1HD
14.45 Σαουθάμπτον-Άστον Βίλα, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
17.00 Σάντερλαντ-Λέστερ Σίτι, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
19.30 Λίβερπουλ-Κρίσταλ Πάλας, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
21.45 Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)

OTE sport2HD
17.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
19.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
21.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
23.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
           
OTE sport3HD
16.30 Βόλφσμπουργκ-Ντόρτμουντ, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
19.00 Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
21.30 Τότεναμ-Χαλ Σίτι, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
23.30 Βέρντερ Βρέμης-Γκλάντμπαχ, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)

OTE sport4HD
05.00 ΝΒΑ Playoffs, Conference Semifinals Game 6 (Ζ)
16.30 Φράιμπουργκ-Μπάγερν Μονάχου, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
19.00 ΝΒΑ Playoffs, Conference Semifinals Game 6 (Μ)
22.00 Ολυμπιακός ΣΦΠ-Πανελευσινιακός, Basket League ΣΚΡΑΤΣ (Μ)

OTE sport5HD
09.55 Moto3, Γαλλία, Λε Μανς, 3ες Ελεύθερες Δοκιμές (Ζ)
10.50 MotoGP, Γαλλία, Λε Μανς, 3ες Ελεύθερες Δοκιμές (Ζ)
11.50 Moto2, Γαλλία, Λε Μανς, 3ες Ελεύθερες Δοκιμές (Ζ)
13.30 Moto3, Γαλλία, Λε Μανς, Κατατακτήριες Δοκιμές (Ζ)
14.25 MotoGP, Γαλλία, Λε Μανς, 4ες Ελεύθερες Δοκιμές (Ζ)
15.05 MotoGP, Γαλλία, Λε Μανς, Κατατακτήριες Δοκιμές (Ζ)
16.30 Στουτγκάρδη-Αμβούργο, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)

OTE sport6HD
13.00 ATP Masters 1000, Internazionali BNL DItalia Rome, Προημιτελικά (Μ)
15.00 ATP Masters 1000, Internazionali BNL DItalia Rome, 1ος Ημιτελικός (Ζ)
21.00 ATP Masters 1000, Internazionali BNL DItalia Rome, 2ος Ημιτελικός (Ζ)
23.30 ATP Masters 1000, Internazionali BNL DItalia Rome, 1ος Ημιτελικός (Μ)



Κυριακή 17.05.15
OTE sport1HD
11.30 Μπέρνλι-Στόουκ Σίτι, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
13.30 Σασουόλο-Μίλαν, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
15.30 Σουόνσι-Μάντσεστερ Σίτι, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
18.00 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Άρσεναλ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)

OTE sport2HD
09.30 Άουγκσμπουργκ-Ανόβερο, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
11.00 Λεβερκούζεν-Χόφενχαϊμ, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
20.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)

OTE sport3HD
12.00 Σάλκε-Πάντερμπορν, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
14.00 Μάιντς-Κολωνία, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
16.00 Αταλάντα-Τζένοα, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
22.30 Εκπομπή «Sports Show Highlights» (Ζ)

OTE sport4HD
13.30 Ισπανικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Ζ)
16.00 Ελλάς Βερόνα-Έμπολι, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
19.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Z)
22.30 NBA playoffs, Conference Semifinals Game 7 (Z)

OTE sport5HD
09.35 Moto3, Γαλλία, Λε Μανς, Warm Up (Ζ)
10.05 Moto2, Γαλλία, Λε Μανς, Warm Up (Ζ)
10.35 MotoGP, Γαλλία, Λε Μανς, Warm Up (Ζ)
11.45 Moto3, Γαλλία, Λε Μανς, Αγώνας (Ζ)
13.05 Moto2, Γαλλία, Λε Μανς, Αγώνας (Ζ)
14.30 MotoGP, Γαλλία, Λε Μανς, Αγώνας (Ζ)
18.00 FIA Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Rallycross, Βέλγιο, Αγώνας (Μ)

OTE sport6HD
13.00 ATP Masters 1000, Internazionali BNL D’ Italia, Ρώμη, 1ος Ημιτελικός (Μ)
15.00 ATP Masters 1000, Internazionali BNL D’ Italia, Ρώμη, 2ος Ημιτελικός (Μ)
17.00 ATP Masters 1000, Internazionali BNL D’ Italia, Ρώμη, Τελικός (Ζ)
20.30 ATP Masters 1000, Internazionali BNL D’ Italia, Ρώμη, Τελικός (Μ)

Δευτέρα 18.05.15
OTE sport1HD
15.00 Κάλιαρι-Παλέρμο, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
17.00 Σουόνσι-Μάντσεστερ Σίτι, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
19.00 Top Match of The Week (Μ)
22.00 Γουέστ Μπρομ-Τσέλσι, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)

OTE sport2HD
00.00 Τορίνο-Κιέβο Βερόνα, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
17.50 Φράιμπουργκ-Μπάγερν Μονάχου, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
19.45 Βόλφσμπουργκ-Ντόρτμουντ, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
21.45 Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)

OTE sport3HD
13.45 Εκπομπή «Sports Show Highlights» (Μ)
18.00 Άουε-Καϊζερσλάουτερν, Γερμανικό Πρωτάθλημα 2ης κατ. (M)
20.00 Εκπομπή «Ώρα Ελλάδας» (Ζ)
22.30 Εκπομπή «Sports Show» (Ζ)

OTE sport4HD
19.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Μ)
16.30 ΝΒΑ Playoffs (M)
21.30 Ιταλικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Ζ)
23.30 ΝΒΑ Playoffs (M)

OTE sport5HD
15.15 Moto3, Γαλλία, Λε Μανς, Αγώνας (Μ)
16.45 Moto2, Γαλλία, Λε Μανς, Αγώνας (Μ)
18.15 MotoGP, Γαλλία, Λε Μανς, Αγώνας (Μ)
20.00 Φιορεντίνα-Πάρμα, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
22.00 Νάπολι-Τσεζένα, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)

OTE sport6HD
17.00 ATP Masters 1000, Internazionali BNL D’ Italia, Ρώμη, 1ος Ημιτελικός (Μ)
19.00 ATP Masters 1000, Internazionali BNL D’ Italia, Ρώμη, 2ος Ημιτελικός (Μ)
21.00 ATP Masters 1000, Internazionali BNL D’ Italia, Ρώμη, Τελικός (Μ)

Τρίτη 19.05.15
OTE sport1HD
17.00 Λίβερπουλ-Κρίσταλ Πάλας, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
19.00 Γουέστ Μπρομ-Τσέλσι, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
21.00 Best Match of The Week (M)
23.00 Σαμπντόρια-Λάτσιο, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)

OTE sport2HD
14.00 Λεβερκούζεν-Χόφενχαϊμ, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
18.00 Βέρντερ Βρέμης-Γκλάντμπαχ, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
20.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
22.00 Φράιμπουργκ-Μπάγερν Μονάχου, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)

OTE sport3HD
13.45 Εκπομπή «Ώρα Ελλάδας» (Μ)
15.15 Εκπομπή «Sports Show» (Μ)
19.00 Football League, playoffs (Μ)
22.00 Copa Libertadores, γύρος των 16 (Μ)

OTE sport4ΗD
03.00 ΝΒΑ Playoffs (Ζ)
20.00 Εκπομπή «Pick n Roll» (Ζ)  
21.30 Ιταλικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Ζ)
23.30 ΝΒΑ Playoffs (Μ)

OTE sport5HD
14.00 WRC, Σουηδία, Live Stage (Μ
15.00 FIA Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Rallycross, Πορτογαλία, Αγώνας (Μ)
19.45 Formula E, Λονγκ Μπιτς, ΗΠΑ, Αγώνας (Μ)

OTE sport6HD
16.00 ATP Masters 1000, Internazionali BNL D’ Italia, Ρώμη, Τελικός (Μ)
18.00 FIVB, Μπιτς Βόλεϊ, Ελβετία, Λουκέρνη, 1ος Ημιτελικός Ανδρών (Μ) 
19.00 FIVB, Μπιτς Βόλεϊ, Ελβετία, Λουκέρνη, 1ος Ημιτελικός Γυναικών (Μ)  
23.00 FIVB, Μπιτς Βόλεϊ, Ελβετία, Λουκέρνη, 2ος Ημιτελικός Ανδρών (Μ) 
00.00 FIVB, Μπιτς Βόλεϊ, Ελβετία, Λουκέρνη, 2ος Ημιτελικός Γυναικών (Μ)  

Τετάρτη 20.05.15
OTE sport1HD
15.15 Ρόμα-Ουντινέζε, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)  
17.15 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Άρσεναλ, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
19.15 Ίντερ-Γιουβέντους, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
21.45 Άρσεναλ-Σάντερλαντ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)

OTE sport2HD
16.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
18.00 Στουτγκάρδη-Αμβούργο, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
20.00 Λεβερκούζεν-Χόφενχαϊμ, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
22.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)

OTE sport3HD
01.30 Copa do Brasil, 2ος γύρος (Ζ)
16.00 Copa Libertadores, Γύρος των 16 (Μ)
18.00 Football League, playoffs (Ζ)
20.00 Copa do Brasil, 2ος γύρος (Μ)
22.00 Football League, playoffs (Μ)

OTE sport4HD
04.00 ΝΒΑ Playoffs (Ζ)
14.30 Εκπομπή «Pick n Roll» (Μ)  
16.30 ΝΒΑ Playoffs (Μ)
21.30 Ιταλικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Ζ)

OTE sport5HD
14.00 WRC Μεξικό, Live Stage (Μ)
15.00 FIA Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Rallycross, Γερμανία, Αγώνας (Μ)
17.30 FIA Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Rallycross, Βέλγιο, Αγώνας (Μ)
21.45 2015 FORMULA 1, GRAN PREMIO DE ESPANA PIRELLI, Αγώνας (Μ)

OTE sport6HD
18.00 FIVB, Μπιτς Βόλεϊ, Ελβετία, Λουκέρνη, Αγώνας τρίτης θέσης Ανδρών (Μ) 
19.00 FIVB, Μπιτς Βόλεϊ, Ελβετία, Λουκέρνη, Αγώνας τρίτης θέσης Γυναικών (Μ)  
20.00 Εκπομπή «Top Spin» (Ζ)
23.00 FIVB, Μπιτς Βόλεϊ, Ελβετία, Λουκέρνη, Τελικός Ανδρών (Μ) 
00.00 FIVB, Μπιτς Βόλεϊ, Ελβετία, Λουκέρνη, Τελικός Γυναικών (Μ)  


Πέμπτη 21.05.15
OTE sport1HD
15.00 Σαμπντόρια-Λάτσιο, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
17.00 Γουέστ Μπρομ-Τσέλσι, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
19.00 Άρσεναλ-Σάντερλαντ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
21.00 Best Match of The Week (M)
23.00 Ρόμα-Ουντινέζε, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)

OTE sport2HD
14.00 Βέρντερ Βρέμης-Γκλάντμπαχ, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
16.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
20.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
22.00 Βόλφσμπουργκ-Ντόρτμουντ, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)

OTE sport3HD
04.00 Copa do Brasil, 2ος γύρος (Z)
18.00 Football League, playoffs (Μ)
20.00 Copa do Brasil, 2ος γύρος (Μ)
22.00 Copa Libertadores, γύρος των 16 (Μ)

OTE sport4HD
03.30 ΝΒΑ Playoffs (Ζ)
16.30 ΝΒΑ Playoffs (Μ)
21.30 Ιταλικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Ζ)
23.30 ΝΒΑ Playoffs (Μ)

OTE sport5HD
10.50 Formula 1 GRAND PRIX DE MONACO 2015, 1ες ελεύθερες δοκιμές (Ζ)
14.50 Formula 1 GRAND PRIX DE MONACO 2015, 2ες ελεύθερες δοκιμές (Ζ)
21.00 WRC, Πορτογαλία, Live Stage (Ζ)
                                                                       
OTE sport6HD
13.15 Εκπομπή «Top Spin» (Μ)
16.30 ATP 250, Νίκαια, Προημιτελικά (Ζ)
18.45 ATP 250, Nίκαια, Προημιτελικά (Ζ)

Παρασκευή 22.05.15
OTE sport1HD
15.00 Ίντερ-Γιουβέντους, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
17.00 Τότεναμ-Χαλ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
19.00 Νάπολι-Τσεζένα, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
21.00 Best Match of The Week (Μ)

OTE sport2HD
14.00 Φράιμπουργκ-Μπάγερν Μονάχου, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
16.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
17.55 Βόλφσμπουργκ-Ντόρτμουντ, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
23.45 Λεβερκούζεν-Χόφενχαϊμ, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)

OTE sport3HD
16.00 Copa Libertadores, γύρος των 16 (Μ)
18.00 Football League, playoffs (Μ)
20.00 Εκπομπή «Ώρα Ελλάδας» (Ζ)
22.30 Εκπομπή «Sports Show» (Ζ)

OTE sport4HD
04.00 ΝΒΑ Playoffs (Ζ)
16.30 ΝΒΑ Playoffs (Μ)
19.00 Basket League ΣΚΡΑΤΣ (Μ)
21.30 Ιταλικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Ζ)

OTE sport5HD
18.00 Moto3, Γαλλία, Λε Μανς, Αγώνας (M)
19.30 Moto2, Γαλλία, Λε Μανς, Αγώνας (M)
21.00 MotoGP Classics, 2012 Αυστραλία (M)  
22.00 MotoGP, Γαλλία, Λε Μανς, Αγώνας (M)
                                   
OTE sport6HD
15.30 ATP 250, Νίκαια, 1ος Ημιτελικός (Ζ)
17.30 ATP 250, Νίκαια, 2ος Ημιτελικός (Ζ)
21.00 ATP 250, Νίκαια, 1ος Ημιτελικός (Μ)
23.00 ATP 250, Νίκαια, 2ος Ημιτελικός (Μ)

Σάββατο 23.05.15
OTE sport1HD
16.30 Μπάγερν Μονάχου-Μάιντς, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
19.00 Παλέρμο-Φιορεντίνα, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
21.45 Γιουβέντους-Νάπολι, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)

OTE sport2HD
16.30 Ντόρτμουντ-Βέρντερ Βρέμης, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
19.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
21.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
23.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
           
OTE sport3HD
13.00 Εκπομπή «Ώρα Ελλάδας»
14.15 Εκπομπή «Sports Show» (Μ)
16.30 Γκλάντμπαχ-Άουγκσμπουργκ, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)

OTE sport4HD
03.30 ΝΒΑ Playoffs (Ζ)
16.30 Αμβούργο-Σάλκε, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
19.00 ΝΒΑ Playoffs (Μ)
21.30 Ιταλικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Ζ)

OTE sport5HD
11.50 Formula 1 GRAND PRIX DE MONACO 2015, 3ες ελεύθερες δοκιμές (Ζ)
14.50 Formula 1 GRAND PRIX DE MONACO 2015, Κατατακτήριες δοκιμές (Ζ)
16.30 Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Λεβερκούζεν, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
19.00 Formula E, Γερμανία, Βερολίνο, Αγώνας (Μ)

OTE sport6HD
11.30 ATP 250, Νίκαια, 1ος Ημιτελικός (Μ)
13.30 ATP 250, Νίκαια, 2ος Ημιτελικός (Μ)
15.30 ATP 250, Νίκαια, Τελικός (Ζ)
22.00 ATP 250, Νίκαια, Τελικός (Μ)


Κυριακή 24.05.15
OTE sport1HD
13.30 Έμπολι-Σαμπντόρια, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
17.00 Τσέλσι-Σάντερλαντ Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
19.30 Έβερτον-Τότεναμ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
21.45 Μίλαν-Τορίνο, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)

OTE sport2HD
12.00 Θέλτα-Εσπανιόλ, Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
14.00 Μπιλμπάο-Βιγιαρεάλ, Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
16.00 Λάτσιο-Ρόμα, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
18.00 Τζένοα-Ίντερ, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)

OTE sport3HD
13.00 Κολωνία-Βόλφσμπουργκ, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
15.00 Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Λεβερκούζεν, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
17.00 Άρσεναλ-Γουέστ Μπρομ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
22.30 Εκπομπή «Sports Show Highlights» (Ζ)

OTE sport4HD
14.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Ζ)
17.00 Μάντσεστερ Σίτι-Σαουθάμπτον, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
19.00 Ισπανικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Z)
21.30 Ιταλικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Ζ)

OTE sport5HD
10.00 WRC Ράλι, Πορτογαλία, Live Stage (Ζ)
14.45 FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2015, Αγώνας (Ζ)
17.00 Χαλ Σίτι-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
21.45 FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2015, Αγώνας (Μ)

OTE sport6HD
17.00 Στόουκ Σίτι-Λίβερπουλ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Ζ)
19.00 ATP 250, Νίκαια, 2ος Ημιτελικός (Μ)
21.00 ATP 250, Νίκαια, Τελικός (Μ)

Δευτέρα 25.05.15
OTE sport1HD
13.00 Άστον Βίλα-Μπέρνλι, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
15.00 Παλέρμο-Φιορεντίνα, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
17.00 Κρίσταλ Πάλας-Σουόνσι, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
19.00 Λέστερ-ΚΠΡ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
21.00 Best Match of The Week (M)
22.00 Νιούκαστλ-Γουέστ Χαμ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)

OTE sport2HD
14.00 Χόφενχαϊμ-Χέρτα, Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
16.00 Ράγιο Βαγιεκάνο-Ρεάλ Σοσιεδάδ, Ισπανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
18.00 Show: Γαλλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου, «Ο δρόμος για τον τελικό» (Μ) 
21.30 Εκπομπή «Αντίστροφη Μέτρηση» (Ζ)
22.00 Ντόρτμουντ-Χόφενχαϊμ, Γερμανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)

OTE sport3HD
11.45 Εκπομπή «Sports Show Highlights» (Μ)
14.00 Καϊζερσλάουτερν-Ίνγκολσταντ, Γερμανικό Πρωτάθλημα 2ης κατ. (M)
18.00 Football League, Playoffs (Ζ)
20.00 Εκπομπή «Ώρα Ελλάδας» (Ζ)
22.30 Εκπομπή «Sports Show» (Ζ)

OTE sport4HD
16.30 Ισπανικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Μ)
18.30 ΝΒΑ Playoffs (M)
21.30 Ιταλικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Ζ)
23.30 ΝΒΑ Playoffs (M)

OTE sport5HD
15.00 Supercross, Σαν Ντιέγκο (Μ)
18.00 WRC Ράλι, Πορτογαλία Live Stage (Μ)
21.15 FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2015, Αγώνας (Μ)

OTE sport6HD
17.00 ATP 250, Νίκαια, 1ος Ημιτελικός (Μ)
19.00 ATP 250, Νίκαια, 2ος Ημιτελικός (Μ)
21.30 ATP 250, Νίκαια, Τελικός (Μ)

Τρίτη 26.05.15
OTE sport1HD
15.00 Λάτσιο-Ρόμα, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
17.00 Μάντσεστερ Σίτι-Σαουθάμπτον, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
19.00 Χαλ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
21.00 Best Match of The Week (M)
23.00 Best Match of The Week (M)

OTE sport2HD
14.00 Βαλένθια-Ράγιο Βαγιεκάνο, Ισπανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
16.00 Ντόρτμουντ-Χόφενχαϊμ, Γερμανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
18.00 Εκπομπή «Αντίστροφη Μέτρηση» (Μ)
21.30 Εκπομπή «Αντίστροφη Μέτρηση» (Ζ)
22.00 Ρεάλ Μαδρίτης-Ατλέτικο Μαδρίτης, Ισπανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)

OTE sport3HD
12.15 Εκπομπή «Sports Show» (Μ)
19.00 Football League, playoffs (Μ)
22.00 Copa Libertadores (Μ)

OTE sport4ΗD
04.00 ΝΒΑ Playoffs (Ζ)
20.00 Εκπομπή «Pick n Roll» (Ζ)  
21.30 Ιταλικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Ζ)
23.30 ΝΒΑ Playoffs (Μ)

OTE sport5HD
15.00 FIA Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Rallycross, Βέλγιο, Αγώνας (Μ)
18.00 WRC, Μεξικό, Live Stage (Μ
20.00 Formula E, Βερολίνο, Γερμανία, Αγώνας (Ζ)

OTE sport6HD
18.00 FIVB, Μπιτς Βόλεϊ, Ελβετία, Λουκέρνη, 1ος Ημιτελικός Ανδρών (Μ) 
19.00 FIVB, Μπιτς Βόλεϊ, Ελβετία, Λουκέρνη, 1ος Ημιτελικός Γυναικών (Μ)
23.30 Μάντισον Μπρένγκλε-Χέδερ Γουάτσον, WTA Χόμπαρτ, Τελικός (Μ)  

Τετάρτη 27.05.15
OTE sport1HD
15.00 Γιουβέντους-Νάπολι, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
17.00 Στόουκ Σίτι-Λίβερπουλ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
19.00 Λάτσιο-Ρόμα, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
21.00 Best Match of The Week (M)
23.00 Best Match of The Week (M)

OTE sport2HD
16.00 Ρεάλ Μαδρίτης-Ατλέτικο Μαδρίτης, Ισπανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
18.00 Εκπομπή «Αντίστροφη Μέτρηση» (Μ)
18.30 Λεβερκούζεν-Μπάγερν Μονάχου, Γερμανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
21.30 Εκπομπή «Αντίστροφη Μέτρηση» (Ζ)
22.00 Ναντ-Λυών, Γαλλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)

OTE sport3HD
14.00 Copa do Brasil (Μ)
16.00 Copa Libertadores (Μ)
19.00 Football League, playoffs (Ζ)
21.30 Ολυμπιακός ΣΦΠ-Skoda Ξάνθη ΑΟ, Κύπελλο Ελλάδας, Τελικός και Απονομή (Μ)

OTE sport4HD
03.30 ΝΒΑ Playoffs (Ζ)
16.30 Εκπομπή «Pick n Roll» (Μ)  
18.00 ΝΒΑ Playoffs (Μ)
21.30 Ιταλικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Ζ)

OTE sport5HD
15.00 FIA Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Rallycross, Γερμανία, Αγώνας (Μ)
18.00 WRC Αργεντινή, Live Stage (Μ)
20.00 ESPN 30 for 30: Guru of Go (Μ)
23.00 Formula E, Γερμανία, Βερολίνο, Αγώνας (Μ)

OTE sport6HD
18.00 FIVB, Μπιτς Βόλεϊ, Ελβετία, Λουκέρνη, 2ος Ημιτελικός Ανδρών (Μ) 
19.00 FIVB, Μπιτς Βόλεϊ, Ελβετία, Λουκέρνη, 2ος Ημιτελικός Γυναικών (Μ)  
20.00 Εκπομπή «Top Spin» (Ζ)
22.00 Εκπομπή «Top Spin» (Μ)

Πέμπτη 28.05.15
OTE sport1HD
15.00 Έμπολι-Σαμπντόρια, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
19.00 Άρσεναλ-Γουέστ Μπρομ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
21.00 Best Match of The Week (M)
23.00 Best Match of The Week (M)

OTE sport2HD
02.30 Copa Libertadores (Z)
14.00 Λεβερκούζεν-Μπάγερν Μονάχου, Γερμανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
17.00 Ναντ-Λυών, Γαλλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
19.30 Θέλτα-Μπιλμπάο, Ισπανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
21.30 Εκπομπή «Αντίστροφη Μέτρηση» (Ζ)
22.00 Βόλφσμπουργκ-Φράιμπουργκ, Γερμανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)

OTE sport3HD
03.00 Copa do Brasil (Z)
14.00 Copa do Brasil (Μ)
19.00 Football League, playoffs (Μ)
21.30 Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου, Playoffs Υποβιβασμού (Ζ)

OTE sport4HD
04.00 ΝΒΑ Playoffs (Ζ)
16.30 Ισπανικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Μ)
18.30 ΝΒΑ Playoffs (Μ)
21.30 Ισπανικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Ζ)
23.30 ΝΒΑ Playoffs (Μ)

OTE sport5HD
15.00 FIA Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Rallycross, Πορτογαλία (Μ)
19.00 WRC, Πορτογαλία, Live Stage (Μ)
23.15 Formula 1 GRAND PRIX DE MONACO 2015, Αγώνας (Μ)
                                                                       
OTE sport6HD
12.00 Εκπομπή «Top Spin» (Μ)
13.30 ATP 250, Νίκαια, 2ος Ημιτελικός (Μ)
21.15 FIVB Βόλεϊ World League, Πολωνία-Ρωσία (Ζ)

Παρασκευή 29.05.15
OTE sport1HD
15.00 Μίλαν-Τορίνο, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
17.00 Τσέλσι-Σάντερλαντ, Αγγλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
19.00 Γιουβέντους-Νάπολι, Ιταλικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (Μ)
21.00 Best Match of The Week (Μ)
23.00 Best Match of The Week (Μ)

OTE sport2HD
14.00 Θέλτα-Μπιλμπάο, Ισπανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
16.00 Βόλφσμπουργκ-Φράιμπουργκ, Γερμανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
19.00 Εκπομπή «Αντίστροφη Μέτρηση» (Μ)
19.30 Παρί Σεν Ζερμέν-Μονακό, Γαλλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
21.30 Εκπομπή «Αντίστροφη Μέτρηση» (Ζ)
22.00 Ατλέτικο Μαδρίτης-Μπαρτσελόνα, Ισπανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)

OTE sport3HD
16.00 Copa Libertadores, γύρος των 16 (Μ)
18.00 Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου, Playoffs Υποβιβασμού (Μ)
20.00 Εκπομπή «Ώρα Ελλάδας» (Ζ)
21.30 Γερμανικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου 2ης κατ. Playoffs Υποβιβασμού (Ζ)

OTE sport4HD
03.30 ΝΒΑ Playoffs (Ζ)
13.00 FIVB Βόλεϊ World League, Αυστραλία-Ιταλία (Ζ)
16.00 ΝΒΑ Playoffs (Μ)
21.30 Ισπανικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Ζ)
23.30 ΝΒΑ Playoffs (Μ)

OTE sport5HD
09.55 Moto3, Ιταλία, Μουτζέλο, 1ες Ελεύθερες Δοκιμές (Ζ)
10.50 MotoGP, Ιταλία, Μουτζέλο, 1ες Ελεύθερες Δοκιμές (Ζ)
11.50 Moto2, Ιταλία, Μουτζέλο, 1ες Ελεύθερες Δοκιμές (Ζ)
14.05 Moto3, Ιταλία, Μουτζέλο, 2ες Ελεύθερες Δοκιμές (Ζ)
15.00 MotoGP, Ιταλία, Μουτζέλο, 2ες Ελεύθερες Δοκιμές (Ζ)
16.00 Moto2, Ιταλία, Μουτζέλο, 2ες Ελεύθερες Δοκιμές (Ζ)
                                   
OTE sport6HD
13.30 ATP 250, Νίκαια, Τελικός (Μ)
19.00 FIVB, Μπιτς Βόλεϊ, Ελβετία, Λουκέρνη, Τελικός Ανδρών (Μ) 
20.00 FIVB, Μπιτς Βόλεϊ, Ελβετία, Λουκέρνη, Τελικός Γυναικών (Μ)
21.30 Ιταλικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Ζ)

Σάββατο 30.05.15
OTE sport1HD
14.00 Μπάγερν Μονάχου-Ντόρτμουντ, Γερμανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
17.00 Αρμίνια Μπίλεφελντ-Βόλφσμπουργκ, Γερμανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
19.00 Εκπομπή «Pregame Ημέρα Τελικών» (Ζ)
21.00 Βόλφσμπουργκ-Ντόρτμουντ, Γερμανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου, Τελικός (Ζ)

OTE sport2HD
12.00 Ατλέτικο Μαδρίτης-Μπαρτσελόνα, Ισπανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
14.30 Παρί Σεν Ζερμέν-Μονακό, Γαλλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
17.00 Οσέρ-Γκινγκάμπ, Γαλλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
19.00 Παρί Σεν Ζερμέν-Σεντ Ετιέν, Γαλλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
22.00 Οσέρ-Παρί Σαν Ζερμέν, Γαλλικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου, Τελικός (Ζ)
           
OTE sport3HD
14.30 Μπιλμπάο-Εσπανιόλ, Ισπανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
16.30 Μπαρτσελόνα-Βιγιαρεάλ, Ισπανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
18.30 Εσπανιόλ-Μπιλμπάο, Ισπανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
20.30 Βιγιαρεάλ-Μπαρτσελόνα, Ισπανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου (Μ)
22.30 Μπιλμπάο-Μπαρτσελόνα, Ισπανικό Κύπελλο Ποδοσφαίρου, Τελικός (Ζ)
01.00 Εκπομπή «Postgame Ημέρα Τελικών» (Ζ)

OTE sport4HD
04.00 ΝΒΑ Playoffs (Ζ)
16.00 Μπαρτσελόνα-Βίβε Τάργκι, EHF Champions League Χάντμπολ, Final 4 (Z)
18.45 Κιέλο-Βέσπρεμ, EHF Champions League Χάντμπολ, Final 4 (Ζ)
21.30 Ισπανικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Ζ)

OTE sport5HD
09.55 Moto3, Ιταλία, Μουτζέλο, 3ες Ελεύθερες Δοκιμές (Ζ)
10.50 MotoGP, Ιταλία, Μουτζέλο, 3ες Ελεύθερες Δοκιμές (Ζ)
11.50 Moto2, Ιταλία, Μουτζέλο, 3ες Ελεύθερες Δοκιμές (Ζ)
13.30 Moto3, Ιταλία, Μουτζέλο, Κατατακτήριες Δοκιμές (Ζ)
14.25 MotoGP, Ιταλία, Μουτζέλο, 4ες Ελεύθερες Δοκιμές (Ζ)
15.05 MotoGP, Ιταλία, Μουτζέλο, Κατατακτήριες Δοκιμές 1+2 (Ζ)
16.00 Moto2, Ιταλία, Μουτζέλο, Κατατακτήριες Δοκιμές (Ζ)

OTE sport6HD
17.30 Montreux, Βόλεϊ Masters (Ζ)
21.30 Ιταλικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ (Ζ)

23.30 ATP 250, Νίκαια, 2ος Ημιτελικός (Μ) 

Greek Digital TV